Raksts ir arhīvā (05.09.2013.)

Skolēnu elektroniskās apliecības varēs izmantot norēķiniem par pusdienām

  pilseta_izaugsmei Šajā mācību gadā Jelgavas skolēniem tiks piedāvāta jauna iespēja – skolu ēdnīcās par pusdienām varēs norēķināties bez skaidras naudas, izmantojot skolēna elektronisko karti. Vecāki pusdienām paredzēto naudu var ieskaitīt e- kartei piesaistītajā norēķinu kontā.

Līdz šim ar skolēna elektronisko apliecību, kas kalpo arī kā bezskaidras naudas norēķinu karte, varēja izmantot, maksājot par braucieniem pilsētas autobusos. Kartes funkciju paplašināšana ļaus bērnam doties uz skolu bez skaidras naudas un izslēdz iespēju naudu pazaudēt. Bezskaidras naudas norēķinu sistēma neļaus skolēnam pusdienu naudu iztērēt citiem mērķiem.
1. un 2. klašu skolēniem pusdienas apmaksā valsts, tāpēc viņiem elektroniskās kartes izmantošana skolas ēdnīcā nav nepieciešama, savukārt skolu audzēkņiem, kam pusdienas nodrošina pašvaldība, nauda par ēdināšanu no oktobra mēneša tiks pārskaitīta uz skolēna elektroniskās apliecības norēķinu kontu tāpat kā finansējums par braukšanu pilsētas sabiedriskajā transportā.
Pārējiem skolēniem sistēma būs līdzīga kā norēķinoties par braucienu autobusā –vecākiem, kas izvēlēsies iespēju bērnam skolas ēdnīcā norēķināties bez skaidras naudas, pusdienu nauda būs jāieskaita norēķinu kontā, un bērns skolā par pusdienām maksās ar e- karti. Joprojām saglabājas iespēja par skolas pusdienām norēķināties skaidrā naudā.
Lai ēdināšanas uzņēmumi bez papildu izdevumiem varētu ieviest jauno pakalpojumu, bezkontakta kartes nolasīšanas sistēmas skolas ēdnīcām un kafejnīcām
nodrošinās pašvaldība. Tā kā jaunā norēķinu sistēma joprojām tiek pilnveidota, pašvaldība aicina vecākus un skolēnus būt iecietīgiem un neskaidrību gadījumā vispirms vērsties pie mācību iestādes administrācijas vai pilsētas Izglītības pārvaldē.  
Pagājušajā mācību gadā bezskaidras naudas norēķinu sistēma skolas ēdnīcā tika ieviesta un aprobēta Jelgavas 5. vidusskolā.
Atgādinām, ka par skolēna e-kartes konta uzturēšanu pirmajā gadā vecākiem nav jāmaksā. Savukārt sākot ar otro kartes lietošanas gadu tiks iekasēta gada maksa - 1 lats. Gada maksa tiks iekasēta no e-kartei piesaistītā norēķinu konta, tādēļ vecākiem jāparūpējas, lai kontā būtu arī šim maksājumam nepieciešamais 1 lats.  

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē